Perioscan

PerioScan: První ultrazvukový přístroj, který vám umožní nejen odstraňování zubního kamene, ale také jeho rozpoznání.

PerioScan – intelektuální, vysoce citlivý ultrazvukový přístroj nové generace. Pokud se nástroj během průzkumu dotkne skloviny, korunky nebo výplňového materiálu, zařízení nejen analyzuje stav povrchových struktur zubu, ale také provádí detekci v zubní tkání. Jako výsledek této analýzy PerioScan poskytuje objektivní hodnocení povrchu zubu, odhalí přítomnost zubního kamene, a (je-li to nutné) poukazuje na potřebu léčby. Proto jedinečnost zařízení spočívá v tom, že nejen odstraňuje zubní kámen, ale také ho předem rozpoznává.

Praktické využití zařízení PerioScan (Sirona) na parodontologické vyšetření

Periodontální onemocnění v dnešní dobeˇ je závažný zdravotní a sociální problém. Perioscan nejen čistí, ale také diagnostikuje parodontózu. Lékař se orientuje změnou barvy v kolénku, zvukem a videem na displeji. Podle těchto ukazatelů může posoudit stadium nemoci a nutnost zásahu.

Pacienti s problematickým parodontem se v ordinaci objevují téměř každý den, ale ne každý praktický zubní lékař má vyhovující vybavení pro léčbu parodontopatií.

Kromě toho může každý lekař identifikovat pacienta s onemocněním parodontu hned v časných stádiích, kdy je léčba ještě méně bolestivá.

Na základě manuální dovednosti zubaře je možné rozpoznat 88 % supragingiválního a 25 % subgingivální zubního kamene, tj.průměrně 55 %. Zbývající zubní kámen, zejména subgingivální, je zdrojem parodontopatogenních mikroorganismů, které udržují zánět a nedovolí, aby bylo dosaženo trvalé remise. S příchodem systémuu PerioScan SIRONA se situace změnila.

Kolénko PerioScan vám umožní pracovat v subgingiválním prostoru, a to jak při stanovení diagnózy, tak důkladném odstranění kamene. Jakmile najde kámen, oznamuje svou přítomnost zvukovým signálem a barevnými změnami na displeji zobrazovacího zařízení od zelené po modrou. To slyší a vidí nejen lékar, ale i pacient.

  • Ultrazvukový odstraňovač s funkcí detekce zubního kamene v subgingivální oblasti
  • Lineární pohyb špičky, průběh zákroku je pro pacienta šetrnější než tradiční piezoelektrický OZK
  • Dva zásobníky na vyplachovací roztok a možnost napojení přímo na externí zdroj kapaliny
  • Srozumitelný a polohovatelný displej – snadná obsluha
  • Široká škála využití

Parodontologie hraje stále významnější roli v moderní zubní praxi, a to je důvod, proč je důležité investovat především do systému, který má ideální vyhlídky do budoucna.
PerioScan je první ultrazvukový přístroj s hmatovým vnímáním. PerioScan odstraňuje nejen zubní kámen, ale také ho zjistí, bez poškození zdravé zubní struktury, přesně a spolehlive, dokonce i v subgingivální oblasti. Jak? barevné světlo na přístroji označuje, zda je či není potřeba léčbu aplikovat. Riziko nedostatečné nebo nadměrné léčby je značně omezeno.

PerioScan vám dává maximální bezpečnost léčby po celou dobu, protože může spolehlivě rozlišovat mezi zubním kamenem a zdravým povrchem kořene. Zelené světlo znamená „zdravý povrch kořene“ a modré světlo indikuje „zubní kámen“. Můžete dokončit všechny etapy léčby pouze s jedním nástrojem a bez nutnosti je průběžně měnit. Nejlepší je, že nemusíte měnit své známé a důvěryhodné léčebné postupy.

PerioScan je také ideálním nástrojem pro tyto druhy léčby:
  • pro scaling
  • pro výplně
  • pro mikropreparaci
  • pro endodoncii
  • pro retrográdní endodontické ošetrení

Verze 230 V 50 Hz obsahuje:
PerioSonic, hadici na násadec, nožní spínacˇ, PerioSonic-set

V ordinace lze platit hotově i kartou. Máme k dispozici také Wi-Fi.
platba
© 2014 Primastom. Všechna práva vyhrazena.